sanjin

Pehlivanović osvojio titulu prvaka svijeta u Moskvi

03.11.2017
SARAJEVO, 2. nov 2017

Mladi bosanskohercegovački igrač bilijara Sanjin Pehlivanović osvojio je titulu prvaka svijeta u konkurenciji do 17 godina na juniorskom prvenstvu svijeta u disciplini ''9-ball'' u Moskvi.

Šestostruki prvak Evrope i treći igrač svijeta u finalu je s 9:1 savladao igrača iz Hong Konga Robbia Jamesa Joaquina Capita. Capito u ovom meču nije imao mnogo šansi protiv mladog bh. prvaka, koji je finale odigrao bez greške.

Najteži meč na ovom takmičenju Pehlivanović je imao u osmini finala gdje je sa 7:5 bio bolji od Rusa Dmitriya Shkudova.

U četvrtfinalu je savladao igrača s otoka Curacao Shamira Tremusa s 9:1, dok je u polufinalu je bio bolji od Poljaka Wiktora Zielinskog s 9:4.

NAJNOVIJE IZ RUBRIKE

zelj
Prodaja ulaznica za vječiti derbi na Grbavici danas i sutra
24.11.2017

Fudbaleri Željezničara i Sarajeva u nedjelju će igrati 113. vječiti derbi, a ulaznice za meč koji će biti odigran na stadionu Grbavica, u nedjelju u 13 sati, nalaze se u prodaji još danas i sutra.

fna
Košarkaši BiH danas protiv Rusije
24.11.2017

Seniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas će protiv selekcije Rusije igrati prvi meč kvalifikacija za svjetsko prvenstvo u Kini 2019. godine.

karate
Najmlađi karatisti BiH osvojili 27 medalja na Balkanskim školskim igrama
16.11.2017

Selektor pionirske reprezentacije u katama Miralem Mandžuka izjavio je da su se naši mladi karatisti borili u 20 finala, što pokazuje koliko je ozbiljan rad naših trenera i klubova.