bolt

Bolt slavio u Ostravi s 10.06

29.06.2017
OSTRAVA, 29.juna 2017

Najbrži čovjek svih vremena, Jamajčanin Usain Bolt pobijedio je u utrci na 100 metara na IAAF atletskom mitingu u Ostravi, ali njegov rezultat od 10.06 sekundi nije bio impresivan.

Za 30-godišnjeg Bolta, koji je najavio kako će na Svjetskom prvenstvu u Londonu početkom kolovoza završiti svoju impresivnu karijeru, ovo je bila druga utrka u sezoni, a do pobjede je došao s tri stotinke boljim vremenom od drugog Kubanca Yuniera Pereza. Jedinu dosadašnju utrku Bolt je imao u Kingstonu gdje je prije 18 dana trčao 10.03 sekunde, a to ga trenutačno svrstava na tek 22. mjesto na svjetskim ljestvicama 100-metraša ove godine.

Južnoafrički trkač Wayde van Niekerk postavio je novi svjetski rekord na 300 metara s vremenom od 30.81 sekundi čime je za četiri stotinke popravio dosadašnji rekord Amerikanca Michaela Johnsona iz 2000. godine. Van Niekerk je tako u manje od godinu dana preoteo Johnsonu oba rekorda, na prošlogodišnjim je Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru Južnoafrikanac slavio na 400 metara s vremenom od 43.03 sekunde, odnosno 15 stotinki bržim rezultatom od Johnsonova iz 1999.

"Napredujem u svakoj od disciplina u kojima se natječem, a ovo mi daje samopouzdanje za sotatak godine", kazao je Van Niekerk koji na Svjetskom prvenstvu u Londonu planira trčati na 200m i 400m.

NAJNOVIJE IZ RUBRIKE

karate
Najmlađi karatisti BiH osvojili 27 medalja na Balkanskim školskim igrama
16.11.2017

Selektor pionirske reprezentacije u katama Miralem Mandžuka izjavio je da su se naši mladi karatisti borili u 20 finala, što pokazuje koliko je ozbiljan rad naših trenera i klubova.

kik
Reprezentacija BiH već osigurala pet medalja na svjetskom prvenstvu u kickboxu
10.11.2017

Bh. reprezentaciju sačinjava 15 takmičara iz 12 klubova, koju predvodi selektor reprezentacije Salko Zildžić, sa timom trenera: Husein Selimović, Veselin Đuričić, Redžep Halilović i Draženko Ninić.

hrv
Dvije bronzane medalje za HK Bosna na prvenstvu Balkana
07.11.2017

Hrvači sarajevske Bosne osvojili su dvije bronzane medalje na prvenstvu Balkana za juniore, koje je održano od 27. do 31. oktobra u turskoj Bursi.