bolt

Usain Bolt nastupit će u Monte Carlu

22.06.2017

MONTE CARLO, 22. juna 2017

Najbrži čovjek na svijetu, jamajčanski sprinter Usain Bolt, nastupit će na mitingu Dijamantne lige u Monte Carlu 21. jula, dvije sedmice uoči svog najavljenog završetka karijere na svjetskom prvenstvu u Londonu, objavili su organizatori.

Organizatori mitinga Herculis EBS potvrdili su kako će Usain Bolt nastupiti na mitingu 21. jula u sklopu svoje oproštajne turneje, objavila je Međunarodna  atletska federacija (IAAF) na svojoj internet stranici, prenosi HRT.

Aktualni svjetski rekorder na 100 i 200 metara Bolt je najavio kako će na ovogodišnjem SP-u trčati samo na 100 metara i kako će mu to biti posljednje natjecanje u karijeri.

Jamajčanin je u karijeri osvojio osam olimpijskih zlata, dok je na svjetskim prvenstvima osvojio 11 zlatnih i dvije srebrne medalje.

NAJNOVIJE IZ RUBRIKE

karate
Najmlađi karatisti BiH osvojili 27 medalja na Balkanskim školskim igrama
16.11.2017

Selektor pionirske reprezentacije u katama Miralem Mandžuka izjavio je da su se naši mladi karatisti borili u 20 finala, što pokazuje koliko je ozbiljan rad naših trenera i klubova.

kik
Reprezentacija BiH već osigurala pet medalja na svjetskom prvenstvu u kickboxu
10.11.2017

Bh. reprezentaciju sačinjava 15 takmičara iz 12 klubova, koju predvodi selektor reprezentacije Salko Zildžić, sa timom trenera: Husein Selimović, Veselin Đuričić, Redžep Halilović i Draženko Ninić.

hrv
Dvije bronzane medalje za HK Bosna na prvenstvu Balkana
07.11.2017

Hrvači sarajevske Bosne osvojili su dvije bronzane medalje na prvenstvu Balkana za juniore, koje je održano od 27. do 31. oktobra u turskoj Bursi.