bolt

Usain Bolt nastupit će u Monte Carlu

22.06.2017

MONTE CARLO, 22. juna 2017

Najbrži čovjek na svijetu, jamajčanski sprinter Usain Bolt, nastupit će na mitingu Dijamantne lige u Monte Carlu 21. jula, dvije sedmice uoči svog najavljenog završetka karijere na svjetskom prvenstvu u Londonu, objavili su organizatori.

Organizatori mitinga Herculis EBS potvrdili su kako će Usain Bolt nastupiti na mitingu 21. jula u sklopu svoje oproštajne turneje, objavila je Međunarodna  atletska federacija (IAAF) na svojoj internet stranici, prenosi HRT.

Aktualni svjetski rekorder na 100 i 200 metara Bolt je najavio kako će na ovogodišnjem SP-u trčati samo na 100 metara i kako će mu to biti posljednje natjecanje u karijeri.

Jamajčanin je u karijeri osvojio osam olimpijskih zlata, dok je na svjetskim prvenstvima osvojio 11 zlatnih i dvije srebrne medalje.

NAJNOVIJE IZ RUBRIKE

lt
Lejla Tanović odbranila Balkansku titulu u Grčkoj
17.07.2017

Devetorostruka državna prvakinja i takmičarka UCI SMF tima Lejla Tanović odbranila je Balkansku titulu u (XCO) brdskom biciklizmu na šampionatu održanom u grčkom gradu Nafpaktosu.

as
Samardžić osvojila zlato na 'Atom kupu'
17.07.2017

Bosanskohercegovačka judistkinja Aleksandra Samardžić osvojila je zlatnu medalju na Evropa kupu ''Atom kup'' u mađarskom Paksu.

lej
Lejla Tanović se priprema za balkansko prvenstvo
12.07.2017

Selektor reprezentacije BiH Amar Njemčević je istaknuo da je takmičenje u Vitezu bilo dobra provjera forme pred nastup u Grčkoj.