lucic

Atletika - Završeno Balkansko prvenstvo, medalje osvojili Štitkovac i Lučić

05.06.2017
SARAJEVO, 5. juna 2017

Atletičari Bosne i Hercegovine zauzeli su sedmo mjesto na Balkanskom prvenstvu za atletičare do 18 godina koje je održano proteklog vikenda u Istanbulu.

BiH je zauzela sedmo mjesto u konkurenciji 14 zemalja, a najbolje nastupe imali su Nermin Štitkovac i Sara Lučić, saopćeno je iz Atletskog saveza BiH.

Štitkovac je u dvije discipline, bacanje kugle i bacanje diska, osvojio bronzane medalje. Za treće mjesto u bacanju kugle mu je bio dovoljan hitac od 18,27 metara, a u bacanju diska 57,80 metara.

Skakačica u vis Sara Lučić je osvojila srebrenu medalju preskočivši ljestvicu postavljenu na visinu od 177 centimetara.

NAJNOVIJE IZ RUBRIKE

ron
Ronaldo najbolji nogometaš svijeta
24.10.2017

Portugalac Cristiano Ronaldo proglašen je najboljim nogometašem svijeta u izboru FIFA-e.

dam
Džumhuru novi ranking karijere
23.10.2017

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur nakon osvajanja titule na ATP Kremlin kup turniru u Moskvi zabiželjio je najbolji ranking u karijeri.