fan

Deset ekipa na međunarodnom turniru u sjedećoj odbojci na Ilidži

16.05.2017
SARAJEVO, 16. maj 2017

Deset ekipa učestvovat će na međunarodnom turniru u sjedećoj odbojci 'Sarajevo Open 2017.' koji organizira Odbojkaški klub invalida Fantomi od 19. do 21. maja u SKC na Ilidži.

Na turniru, 16. po redu, učestvovat će selekcije Rusije, Hrvatske, Holandije, Azerbejdžana i Latvije, kao i klubovi iz Ukrajene, Njemačke i Hrvatske te domaćin Fantomi.

- Fantomi su favorit turnira. Očekuje se učešće oko 150 sportista s invaliditetom, a kvalitet turnira je zagarantovan jer su učesnici bili prisutni na Paraolimpijskim igrama u Riju. Fantomi su osvojili 12 turnira. Očekujemo ove godine finale ali konkurencija je izuzento jaka - rekao je direktor Fantoma Mirsad Mirojević.

Smatra da će najteži protivnici biti selekcije Rusije i Ukrajine te da se očekuje neizvjesna borba do kraja.

Organizacija je spremna, kako je naglasio, a sve ekipe su već došle jer takav način praktikuju kako bi se uigravale.

NAJNOVIJE IZ RUBRIKE

tek
Armin Gredić jedini bh. predstavnik na SP-u u takwondou u Južnoj Koreji
23.06.2017

Gradić je trenutno naš najbolji i najiskusniji seniorski predstavnik, te s pravom brani boje naše države.

bolt
Usain Bolt nastupit će u Monte Carlu
22.06.2017

Jamajčanin je u karijeri osvojio osam olimpijskih zlata, dok je na svjetskim prvenstvima osvojio 11 zlatnih i dvije srebrne medalje.

atletika
Štitkovac i Salkić ispunili normu za evropsko prvenstvo u Grossetu
19.06.2017

Član Atletskog kluba Sarajevo Nermin Štitkovac osvojio je titulu državnog prvaka u disciplini bacanja kugle i diska na pojedinačnom atletskom prvenstvu Bosne i Hercegovine za juniore i juniorke, koje je održano proteklog vikenda u Zenici.