sara

WTA dopustio povratak Šarapovoj na teniske terene

13.03.2017
LONDON, 13.mart 2017

Udruga profesionalnih tenisačica (WTA) odobrila je povratak nekadašnjoj najboljoj tenisačici svijeta Marija Šarapovoj na turniru u Stuttgartu sljedećeg mjeseca.

Turnir počinje 26. travnja, dva dana prije isteka njezine suspenzije, ali joj je WTA odlučio izaći u susret.

Šarapova se vraća na terene bez renkinga i trebat će joj pozivnica za nastupe na WTA turnirima.

Bivša najbolja tenisačica svijeta kažnjena je s 15 mjeseci suspenzije nakon pozitivnog testa na meldonium u siječnju prošle godine.

Meldonium je, inače, supstanca koja poboljšava metabolizam i energetsku opskrbu tkiva, a za koji je 28-godišnja tenisačica tvrdila da ga uzima od 2006. zbog zdravstvenih problema. No, nije bila upozorena da je od 2016. ta supstanca na listi zabranjenih sredstava.

NAJNOVIJE IZ RUBRIKE

tek
Armin Gredić jedini bh. predstavnik na SP-u u takwondou u Južnoj Koreji
23.06.2017

Gradić je trenutno naš najbolji i najiskusniji seniorski predstavnik, te s pravom brani boje naše države.

bolt
Usain Bolt nastupit će u Monte Carlu
22.06.2017

Jamajčanin je u karijeri osvojio osam olimpijskih zlata, dok je na svjetskim prvenstvima osvojio 11 zlatnih i dvije srebrne medalje.

atletika
Štitkovac i Salkić ispunili normu za evropsko prvenstvo u Grossetu
19.06.2017

Član Atletskog kluba Sarajevo Nermin Štitkovac osvojio je titulu državnog prvaka u disciplini bacanja kugle i diska na pojedinačnom atletskom prvenstvu Bosne i Hercegovine za juniore i juniorke, koje je održano proteklog vikenda u Zenici.