br

Branković na svjetskom prvenstvu u Holandiji

07.03.2017
SARAJEVO, 7. mart 2017

Seniorski reprezentativac Bosne i Hercegovine u brzom klizanju (short track) Edin Branković otputovao je u Rotterdam (Holandija), gdje će od 10. do 12. marta nastupiti na svjetskom prvenstvu.

On je u belgijskom Hasseltu imao kvalitetne pripreme kao i na nedavno održanom međunarodnom takmičenju "StarClass" u Torinu.

Ukoliko bi izborio polufinale u Holandiji to bi za Brankovića bio veliki podstrek pred kvalifikacione trke za odlazak na ZOI koje se održavaju u Pyeong Changu (Južna Koreja) 2018. godine, saopćeno je iz Saveza klizačkih sportova BiH.

NAJNOVIJE IZ RUBRIKE

tek
Armin Gredić jedini bh. predstavnik na SP-u u takwondou u Južnoj Koreji
23.06.2017

Gradić je trenutno naš najbolji i najiskusniji seniorski predstavnik, te s pravom brani boje naše države.

bolt
Usain Bolt nastupit će u Monte Carlu
22.06.2017

Jamajčanin je u karijeri osvojio osam olimpijskih zlata, dok je na svjetskim prvenstvima osvojio 11 zlatnih i dvije srebrne medalje.

atletika
Štitkovac i Salkić ispunili normu za evropsko prvenstvo u Grossetu
19.06.2017

Član Atletskog kluba Sarajevo Nermin Štitkovac osvojio je titulu državnog prvaka u disciplini bacanja kugle i diska na pojedinačnom atletskom prvenstvu Bosne i Hercegovine za juniore i juniorke, koje je održano proteklog vikenda u Zenici.