dam

Džumhur danas protiv Wawrinke na startu turnira u Dubaiju

28.02.2017
SARAJEVO, 28. feb.2017

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur danas protiv Švicarca Stana Wawrinke igra meč 1. kola na 2.429.150 dolara vrijednom ATP turniru u Dubaiju.

Džumhura na startu očekuje težak zadatak protiv trećeg igrača svijeta i prošlogodišnjeg osvajača ovog turnira.

- Wawrinka ima iskustvo osvajanja Grand slama. Definitivno težak žrijeb, prošle godine je Wawrinka osvojio ovaj turnir i ovdje se sigurno osjeća dobro. Međutim i ja sam u protekle dvije sedmice igrao dobro. Daću sve od sebe da pružim dobar meč i još jednom pokažem da mogu igrati protiv najboljih na svijetu - kazao je Džumhur, trenutno 77. teniser na ATP listi.

Pobjednika meča u u 2. kolu  očekuje Španac Marcel Granollers, koji je eliminirao Čeha  Jirija Veselog sa 6:3, 6:2.

Meč Džumhur - Wawrinka igra se danas od 11 sati.

NAJNOVIJE IZ RUBRIKE

tek
Armin Gredić jedini bh. predstavnik na SP-u u takwondou u Južnoj Koreji
23.06.2017

Gradić je trenutno naš najbolji i najiskusniji seniorski predstavnik, te s pravom brani boje naše države.

bolt
Usain Bolt nastupit će u Monte Carlu
22.06.2017

Jamajčanin je u karijeri osvojio osam olimpijskih zlata, dok je na svjetskim prvenstvima osvojio 11 zlatnih i dvije srebrne medalje.

atletika
Štitkovac i Salkić ispunili normu za evropsko prvenstvo u Grossetu
19.06.2017

Član Atletskog kluba Sarajevo Nermin Štitkovac osvojio je titulu državnog prvaka u disciplini bacanja kugle i diska na pojedinačnom atletskom prvenstvu Bosne i Hercegovine za juniore i juniorke, koje je održano proteklog vikenda u Zenici.